Nostalji ve estetiğin mükemmel birleşimi ile iç içe olan Kağıthane Terasevler,Sadabat Camii’nin güney yamaçlarında yemyeşil bir mekanda yerini almıştır.Edebiyatımızda divan şairlerimizden meth’ini duyduğumuz,bize Osmanlıdan miras kalan Sadabat ve Çağlayan sarayları ile İmrahor Kasr’ının yer aldığı tarihi bir mekan Kağıthane…

İşte böylesine  muhteşem bir bütüne  ve ona yönelik bir coşkuya,başka bir ifadeyle Kağıthaneye ve Kağıthane tutkunlarına ne yazık ki hep ihmalkar kalındı ve çarpık kentleşme gecekondulaşma bu mekanda kaçınılmaz oldu.

İstanbulluların yaşamında gerçek bir tarihi dönüşümü 1995 tarihinde ilk konut temellerini atarak başlatan Kiptaş,Terasevler ‘de de sosyal ve fiziksel tüm şartları en sağlıklı şekliyle uygulamaya koydu.

Sadabat günlerinin keyfinin günümüz İstanbul’unda yaşandığı Terasevler 5,4 hektar alan üzerine inşaa edildi.118,96 ile 151,92 m2 arasında değişen 128 terasev ve 155 blok daireden oluşan sitede;her katı bağımsız Terasevler,her katta iki daireli toplam üç katlı blok ve her katta iki daireden müteşekkil 5,6,7 katlı bloklar yer almaktadır.

Terasevler, inşaatına 1997 yılında başlanmış Kiptaş'ın ilk projelerindendir. Kısa sürede satılan konutlarda ikamet 1999 yılında başlamış, 1 yıl sonrada site kendi yönetimini oluşturarak gelişimine devam etmiştir.

17 Ağustos 1999 yılındaki depremden sonra rağbetin arttığı sitede konut fiyatları yükselmiş, ve ardarda yapılan projelerle Terasevler İstanbul en seçkin sitesi haline gelmiştir.

Perpa'ya 5 dk, Şişli'ye ve Topkapı'ya 10 dk. mesafede bulunan Terasevler İstanbul'un merkezinde ama İstanbul'un gürültü ve karmaşasından uzak tek sitedir.

Şehir içinde ,şehrin gürültü ve yoğunluğundan uzak,konfor içerisinde yaşamayı tercih edenlere mekan oluşturan Terasevler de,tatile çıkarken gözünüzün arkada kalmayacağı güvenlik sistemi,dahili dijital telefon santrali,kapalı ve açık otoparklar ,spor alanları,sosyal tesisler,mescit,çocuk parkları ve 14.000 m2’yi aşan yeşil alanlar yer almaktadır.

Terasevler bu haliyle tarihteki yerini almış, Sadabat ve Kağıthane ye yakışır bir site görünümündedir.